تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

توجه به ويژگي‌هاي رشد كودكان دوره ابتدايي

  دوره ابتدايي كودكي از مهم‌ترين دوره‌هاي رشد و تحول آدمي است و از آن‌جا كه توحه به ويژگي‌هاي مختلف رشد كودكان براي معلمان و مربيان بسيار حائز اهميت است. در اين مقاله به مهم‌ترين جنبه ‌هاي رشد كودكان دوره ابتدايي اشاره مي شود.

  دوره ابتدايي به دو دوره اول و دوم قابل تفكيك است . در دوره ابتدايي كودكان 6 تا 9 ساله در كلاس‌هاي اول، دوم و سوم قرار مي‌گيرند و دوره دوم شامل كودكان 9 تا 12 ساله است كه در كلاس چهارم، پنجم، و اول راهنمايي تحصيل مي‌كنند.

  عوامل زيستي همانند ،مي‌توانند باعث تشابه كودكان در بسياري از موارد شود ولي از آن‌جا كه هر فرد تركيب يگانه‌اي از ژن‌ها را داراست در معرض مجموعه يگانه و خاصي از تجارب قرار مي گيرد و به اين ترتيب كودكان از يگديگر متفاوت مي شوند. قابل ذكر است كه هر چه كودكان از الگوي رشد يكساني تبعيت مي‌كنند كودكان از يگديگر متفاوت مي شوند. قابل ذكر است كه گر چه همه كودكان از الگوي رشد يكساني تبعيت مي كنند ولي تفاوت‌هاي ارثي و تجارب محيطي سبب مي‌شود كه هر يك منبطق با فرديت خاص خود قدم دراين مراحل بگذارد. نكته قابل توجه اينست كه جايگزيني هر ويژگي در يك دوره قرار دادي است و فرايند رشد آن چنان ثابت و خط‌كشي شده نيست كه هر تعميمي از آن فقط در يك دوره خاص كاربرد داشته باشد و به دليل وجود تفاوت‌هاي فردي بعضي از خصوصيات در اين دو دوره با مهم تداخل دارند.


  این مطلب تا کنون 55 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 16 خرداد 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : دوره ,كودكان ,ابتدايي ,قابل ,دوره ابتدايي ,يكساني تبعيت ,شوند قابل ,يگديگر متفاوت ,كودكان دوره ,
  توجه به ويژگي‌هاي رشد كودكان دوره ابتدايي

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149378
 • بازدید امروز :393288
 • بازدید داخلی :26643
 • کاربران حاضر :174
 • رباتهای جستجوگر:511
 • همه حاضرین :685

تگ های برتر